ژل آلوئه ورا


ژل آلوئه ورا، ماده ژلاتینی شفاف، سفت والبته سبکی است که از قسمت‌های داخلی برگ  آلوئه ورا ترشح می‌شود. این ماده ژلاتینی ارزشمند ، از دیرباز به عنوان یک محصول طبی در درمان سوختگی‌ها و بریدگی‌های جزیی نزد بومیان آفریقای شمالی شناخته می شده لکن امروزه بواسطه داشتن خواص ويژه و مواد غذایی بالا همچون اسيدهاي آمينه، مواد معدني، ويتامين ها، آنزيم ها، پروتئين ها، پلي ساکاريدها و محرکهاي بيولوژيک، به شکل وسیع در ساخت محصولات نوشیدنی، دارویی، آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته است و محصولات ارزشمندی به اشکال مختلف از این ژل به شکل قرص، کپسول، صابون، شامپو، کِرِم، پماد، شربت ها ونوشابه‌های خوراکی و کمپوت ،تولید و روانه بازار شده است.
برخی ازفواید پزشکی که سبب می‌شود ژل آلوورا درطیف وسیعی از محصولات مختلف استفاده شود عبارتند از:

خاصیت مرطوب کنندگی، ضد جوشی، ضدچروکی و ترمیم کنندگی برای تمامی پوست ها
ژل گیاه آلوئه ورا يکي از قديمي ترين مرطوب کننده هاي جهان و عنصرکليدي در فرمولهاي مرطوب کننده آرایشی و بهداشتی به شمار می آید. شاید برای شما جالب باشد که شیره(لاتکس) برگ آلوئه ورا مناسب برای تمامی پوست ها از خشک تا چرب و جوش دار هست و به عنوان یک عامل موثر در جهت مراقبت از پوست و مو بويژه پوست ها و موهاي حساس به شمارمی آید و موجب تسکين ناراحتي هاي پوست، حفظ رطوبت و جواني پوست، برطرف شدن تحريکات پوستي و محافظت از پوست در برابر اثرات نامطلوب اشعه خورشيد و آفتاب سوختگي مي شود.

درمان طبیعی آسیب های پوستی (بدون هیچ گونه عوارض جانبی)
ژل جادویی آلوئه ورا در درمان طبیعی آسیب های پوستی همچون آفتاب سوختگی پوست، لکه‌های پوستی، ترک‌های پوستی،اگزمای دور چشم، خشکی پوست و سایر مشکلات پوستی موثر است.

خاصیت مسهل بودن، هضم غذا، بهبود گردش خون ، تنظیم دستگاه گوارش
ژل گیاه آلوئه ورا سرشار از ویتامین ها( A، C و E) ، مواد معدنی(کلسیم، پتاسیم، منیزیم، کروم، سدیم، مس، روی و سلنیوم)، پروتئین ها واسیدهای آمینه ضروری است. مصرف نوشیدنی آلوئه ورا فواید و خواص درمانی زیادی برای سیستم بدن ما دارد و موجب بهبود تنظیم دستگاه گوارش،افزایش انرژی بدن، رفع یبوست، جذب پروتئین، ضد استرس و عصبانیت می شود لکن میزان مصرف روزانه ما باید در حد نرمال و متعادل باشد. مصرف بیش از اندازه هر محصول غذایی، حتی اگر پرخاصیت ترین ماده غذایی هم باشد؛ مضراتی را به دنبال دارد.